Jdi na obsah Jdi na menu
 


terý, 17. březen 2009

veliko.jpgMuzeum Cheb - kulturní a společenská akce

Na sobotu 4. dubna 2009 od 10 hodin připravuje Krajské muzeum Karlovarského kraje, Muzeum Cheb již tradičně bohatý a zajímavý velikonoční program. Všechny výstavní a expoziční prostory muzea oživí pestrý velikonoční jarmark a ukázky tradičních řemesel. K vidění a hlavně k vyzkoušení budou opět tradiční techniky výzdoby medových perníků, pletení velikonočních pomlázek a výzdoba a různé typy zdobení velikonočních kraslic.

Celý článek...

 

Hry a klamy E-mail
Muzeum Karlovy Vary
Napsal Administrator   
Čtvrtek, 26. únor 2009

iqpark.jpgMuzeum Zlatý klíč Karlovy Vary - výstava

Edukativní výstava pro malé i velké pořádaná ve dnech 26. března - 26. dubna 2009. Na 70-ti exponátech lze vyzkoušet přírodní zákony, osvěžit si zapomenuté znalosti ze školy, prověřit své smysly, změřit rychlost svých reakcí a hrát si v duchu hesla výstavy: DOTÝKAT SE EXPONÁTŮ PŘIKÁZÁNO!

Celý článek...
 
S radostí pro Radost E-mail
Muzeum Karlovy Vary
Napsal Administrator   
Pátek, 06. únor 2009

deti.jpg Muzeum Nejdek - výstava

Již třetím rokem se uskuteční ve dnech 19. března - 3. května 2009 jarní a velikonoční výstava Občanského sdružení Dětská radost ve spolupráci se ZŠ Karlovarská, sdružením Krušnohorská krajka o.s., pod záštitou Krajského muzea Karlovarského kraje. Tradiční velikonoční výstava je vždy koncipována do tří základních částí: - prezentace výtvarných prací dětí ze ZŠ Karlovarská, - výrobky s jarní a velikonoční tématikou určené k prodeji, - představení handicapovaných dětí z našeho sdružení.

Celý článek...
 
Krajina - Miroslav Kolbasa E-mail
Muzeum Sokolov
Napsal Administrator   
Neděle, 18. leden 2009

kolbas.jpg Muzeum Horní Slavkov - výstava

Dne 21.1.2009 bude vernisáží zahájena v pořadí již druhá výstava krásenského rodáka Ing. Miroslava Kolbasy, prezentovaná v muzeu Horní Slavkov. Ing. Miroslav Kolbasa je dlouholetým členem FOS Sokolov a fotografií se zabývá od studentských let. Od 22.1. do 8.3.2009 vystavuje v Horním Slavkově obsáhlý soubor černobílých fotografií, tématicky zaměřených na CHKO Slavkovský les. V lyricky laděných fotografiích se odráží autorova dlouholetá fotografická zkušenost a důvěrná znalost krajiny. Výstava je doplněna snímky z cest po Skandinávii a Karibiku.

 
Advent v Muzeu Cheb E-mail
Muzeum Cheb
Napsal Administrator   
Neděle, 05. říjen 2008
advent.jpg Muzeum Cheb - kulturní a společenská akce

Na sobotu 6.12.2008 chystá muzeum Cheb celodenní vánoční akci, kde ve vánočně vyzdobených expozicích bude probíhat prodej vánočního zboží, vánočního pečiva, připraven je i kulturní program a tradiční ředitelské pečení. Pracovníci muzea se těší na setkání se svými návštěvníky a všem děkují za dosavadní přízeň. Začátek v 10.00 hod., předpokládaný konec v 17.00 hod.
Celý článek...
 
VIII. ročník Knihobraní tentokrát s podtitulem - Toulky českou minulostí E-mail
Muzeum Cheb
Napsal Administrator   
Pondělí, 01. září 2008

seminar.jpgMuzeum Cheb - kulturní a společenská akce

Na poslední zářijovou sobotu - 27. 9. 2008 připravuje Krajské muzeum Karlovarského kraje svátek knih v prostorách Muzea Cheb. Nejedná se pouze o prezentaci a prodej knih. Knihám a lidem kolem nich je věnován celý den. Vedle odborných knih nabízíme i beletrii a knihy pro děti. Zveme nakladatele z celé republiky, od velkých nakladatelských domů, přes kulturní zařízení, muzea, galerie, města, spolky, až po spisovatele, kteří si knihy sami vydávají. Představujeme nové knihy i jejich autory. Ti všichni vystavují svou produkci přímo mezi exponáty našeho muzea, doprovodné akce probíhají v obrazárně, videosále a dalších prostorách. Zajímavá atmosféra nevšedního prostředí je nenapodobitelná. 

Celý článek...
 
Dějiny udatného českého národa a Rozkošná historie E-mail
Muzeum Cheb
Napsal Administrator   
Středa, 27. srpen 2008

leporelo.jpg Muzeum Cheb - výstava

Krajské muzeum Karlovarského kraje, p. o. Muzeum Cheb představí od 3. do 28. září 2008 dva výtvarníky, kteří sice tvoří rozdílnou technikou, ale oba mají velmi podobnou filozofii. A sice popularizují českou historii humornou formou. Lucie Seifertová je autorkou mnoha knih na toto téma. Jen jednu však převedla do obřích rozměrů a dovolila tak divákům - čtenářům vstoupit do historie naší země v 70 m dlouhém a dva metry vysokém leporelu. Tachovský keramik Milan Vendi Hůrka stejné téma vyjádřil v podobě porcelánových kachlů. Oba autoři pak obrázky doplnili vtipnými texty a tak si na této výstavě velmi dobře počtete. Výstavy nezahajujeme vernisáží, ale naopak. Sejdeme se u jejího ukončení 27. září 2008 v programu 8. ročníku Knihobraní. V derniéře vystoupí patron obou výstav Petr Hora Hořejš, oba autoři a hudebník a zpěvák Petr Prchal - Pancho. Na výstavách budou v prodeji kachle V. Hůrky a knihy Lucie Seifertové.

Celý článek...
 
Slavnostní otevření nové administrativní budovy muzea v Karlových Varech E-mail
Muzeum Karlovy Vary
Napsal Administrator   
Pondělí, 11. srpen 2008

budova.jpg Muzeum Karlovy Vary - slavnostní otevření nové administrativní budovy.

Dne 6.srpna 2008 proběhlo slavnostní otevření nové administrativní budovy muzea v Karlových Varech. Rekonstrukce objektů č.p. 393 a č. p. 392 v ulici Pod Jelením skokem v Karlových Varech byla provedena z důvodu potřeby získat odpovídající prostory pro karlovarskou pobočku Krajského muzea Karlovarského kraje a její depozitář a také proto, aby se významně zlepšily podmínky pro badatelskou a vědeckou práci odborných pracovníků muzea. Několik fotografií z akce si můžete prohlédnout v naší galerii - zde! Televizní šot ze slavnostího otevření si můžete pustit na stránkách archivu regionální televize TV Vřídlo pod datem 6.8.2008 - zde!

Celý článek...
 
Muzejní noc v Krajském muzeu Karlovarského kraje E-mail
Krajské muzeum Karlovarského kraje
Napsal Administrator   
Čtvrtek, 01. květen 2008

mn2008.jpg Krajské muzeum Karlovarského kraje - muzejní noc

Letošní Festival muzejních nocí, pořádaný každoročně u příležitosti Mezinárodního dne muzeí, bude letos slavnostně zahájen 16. května v Mikulově. Chebské muzeum se připojí k oslavám již popáté, a to hned v sobotu 17. května od 18.30 hodin. Protože letošní ročník je v Chebu propojen s vernisáží výstavy Když zazní zvony svatební, budou tématem celého večera právě Svatby. I karlovarské muzeum oslaví Muzejní noc v sobotu 17. května, a to ve Zlatém klíči a v rámci oslav 650. výročí založení Karlových Varů. Proto také budou v expozici vystaveny sbírkové předměty vztahující se k historii města (nejstarší archeologické nálezy, tradiční karlovarská řemesla) a fotografie připomínající oslavy vzniku města v 19. století a oslavu z roku 1958. Sokolovská muzejní noc se bude konat v pátek 23. května již od 17 hodin a jejím letošním tématem je Afrika, neboť v muzeu právě vystavují své fotografie Tajemné Afriky Zuzana a Michal Šochovi a ve dnech 22. - 24. 5. se zde koná festival Afrika.
Všechny expozice a výstavy jednotlivých muzeí budou tuto noc návštěvníkům zpřístupněny zdarma.

Celý článek...
 
Když zazní zvony svatební E-mail
Muzeum Cheb
Napsal Administrator   
Neděle, 06. duben 2008

svatby.jpg Muzeum Cheb - výstava

Na 17. května letošního roku připravuje Krajské muzeum Karlovarského kraje, Muzeum Cheb výstavu s pracovním názvem "Když zazní zvony svatební aneb jak si náš dědeček babičku bral". Jde o výstavu připravenou jako výběr ze dvou návštěvnicky nesmírně úspěšných výstav na dané téma, které v loňském roce a začátkem letošního roku proběhly ve Východočeském muzeu v Pardubicích a v Muzeu východních Čech v Hradci Králové.
Základním tématem, kolem kterého se vše odvíjí, je nevěsta a její svatební šaty. Chebské muzeum nabídne svým návštěvníkům setkání se specifickými sbírkovými předměty, které nenajdeme ve sbírkových fondech žádného muzea v Karlovarském kraji: svatební šaty a jejich proměny v plynutí času mezi 80. lety 19. století a 80. lety 20. století.